Dla niektórych osób wątróbki drobiowe kojarzą się z niezbyt przyjemnym smakiem dzieciństwa. Ich charakterystyczny wygląd i smak nie każdemu przypadnie do gustu. Z czasem jednak część osób docenia walory smakowe i zdrowotne wątróbek. Pomimo tego, że zawierają wiele, cennych składników odżywczych, nie należy ich spożywać zbyt często. Powodem tego jest duża zawartość cholesterolu. Wątróbka drobiowa może stanowić smakowity składnik dania obiadowego.
Przyrządza się ją w bardzo prosty sposób. Pomimo tego warto pamiętać o podstawowych zasadach jej przygotowywania. Niektórzy skarżą się na nadmierną twardość wątróbki. Czasem przyczyną tego jest sól. Jeżeli posolimy wątróbkę jeszcze przed usmażeniem, efektem tego będzie nadmierna twardość. Z tego powodu wątróbkę należy solić po usmażeniu.
Przed usmażeniem wątróbkę trzeba obmyć pod bieżącą wodą oraz usunąć wszelkie błonki. Wątróbkę najlepiej smażyć wraz z cebulką. Cebula idealnie dopełnia się smakowo z podrobami. Ciekawym pomysłem jest podawanie dania wraz z pieczonym jabłkiem. Wątróbka idealnie pasuje zarówno do ziemniaków, jak i kaszy. Uzupełnieniem dania może być surówka, np.
z kiszonej kapusty. Niewątpliwą zaletą wątróbek drobiowych jest ich cena. Już za kilka złotych można nabyć nawet kilogram wątróbek drobiowych. W sklepach znajdziemy także wątróbki wieprzowe, które różnią się smakiem od drobiowych odpowiedników. Wątróbki najlepiej podawać w porze obiadowej. Niektórzy traktują je jako danie kolacyjne.